دسته‌بندی نشده

میرورینگ چیست؟ چه کاربرد هایی دارد؟

فناوری میرورینگ به شما امکان این را می‌دهد که تصویر صفحه نمایش کوچک اندروید ویندوز و یا اپل خود را به صفحه نمایش بزرگتر مانند تلویزیون یا پرژکتور به صورت بی‌سیم متصل کنید. شما می‌توانید عکس‌های شخصی، موسیقی، ویدئوها، بازی‌ها و موارد دیگر مانند youtube را روی تلویزیون تماشا کنید.

تلفن یا سایر دستگاه‌های خود را به تلویزیون وصل کنید.

برای استفاده از میرورینگ باید هر دو دستگاه قایلیت آن را داشته باشند. تلفن یا رایانه باید بتوانند داده ارسال کنند و تلویزیون یا پرژکتور نیز داده دریافت کند.

برای اینکه بفهمید گوشی شما میرورینگ پشتبانی می‌کند یا خیر کافیست یک جستجو داخل اینترنت کنید و ممکن است نیاز به فعال کردن آن داشته باشید.

در مورد تلویزیون دو فناوری وجود دارد که می‌توانید تلویزیون جدید یا پرژکتورجدید که دارای میرورینگ می‌باشد استفاده کنید یا از یک دستگاه پخش مخصوص به تلویزیون قدیمی خود متصل شوید. از آن جا که اطلاعات به صورت بی‌سیم به HDMII شما متصل می‌شوند باید تنظیمات تلویزیون را نیز انجام دهید.

مشکلات مربوط به سازگاری میرورینگ

همه دستگاه‌ها با هم به راحتی ارتباط برقرار نمی‌کنند. شما نمی‌توانید هر گوشی را به صفحه تلویزیون میرورینگ کنید و یا مجبور به کار کنید. فقط به همین دلیل که هر دو دستگاه باید از همسان سازی صفحه پشتیبانی کنند. دستگاه‌ها نیز باید با هم سازگار باشند.

معمولا دستگاه‌های یک برند با هم به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند. برای مثال گوشی سامسونگ با تلویزیون سامسنوگ به راحتی با هم ارتباط برقرار می‌کنند. چون از یک برند هستند و برای همکاری با یک دیگر ساخته شده اند. و تلویزیون‌های سامسونگ چون از اندروید استفاده می‌کنند بیشتر دستگاه‌های اندروید با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

برای مثال دیگر، تصویر آیفون را روی apple tv به راحتی مشاهده کرد. چون هر دوی آن‌ها باهم سازگار هستند. همچنین i pad را نیز می‌توان به apple tv متصل کرد. ولی نمی‌توان سیستم اندروید و ویندوز را روی سیستم apple tv مشاهده نمود.

سایر دستگاه‌ها مانند Chromecast گوگل و Roku’s media به طور کلی دارای محدودیت هستند پس قبل از خرید تلویزیون از سازگاری آن مطمئن شوید تا به مشکل بر نخورید.

تجربه میرورینگ

هنگامی که از میرورینگ استفاده می کنید، بر روی تلفن همراه و یا دستگاه شما کنترل پخش انجام می‌شود و به راحتی آن رو جلو ببرید عقب بکشید مکث کنید و پخش کنید. این یک تجربه دل انگیز برای شماست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *