دسته‌بندی نشده

نحوه جدا سازی جک شکسته هدفون داخل گوشی

آیا جک هدفونتان شکسته است و در گوشی شما گیر کرده است ما به شما کمک می کنیم تا را خارج کنید.

متاسفانه جک های ۳.۵ میلیمتری هدفون ها برای استفاده های مکرر ساخته نشده و گاها داخل پورت می شکنند.مخصوصا اگر یه مقدار به آن ها فشار بیاورید. ما در اینجا شما را با چندین روش بیرون آوردن جک شکسته آشنا خواهیم کرد

نحوه جدا کردن جک شکسته هدفون

اغلب اوقات ، انتهای جک هدفون شکسته در گوشی و تبلت شما گیر می کند.جک های ۳.۵ میلمتری در ناحیه پلاستیکی خود دچار ضعف هستند و از آنجا می شکنند.تقریبا این اتفاق برای اکثر هدفون های سیمی می افتد.

بیرون کشیدن جک ۳.۵ میلینری کار دشواری است ولی قابل انجام است.هنگام بیرون کشیدن قطعه شکسته دقت کنید که پورت به سمت پایین گرفته باشید .جاذبه در این مواقع به شما کمک می کند.

همچنین فبل از اینکه روش ها را با جزئیات بیشتر بخوانید دقت داشته باشید که مسئولیت استفاده از روش ها به عهده خودتان است و ممکن است اگر آن ها را درست انجام ندهید به گوشی شما آسیب برسد.

بیرون کشیدن هدفون شکسته با لوله خودکار

واقعیت جالب : قطر لوله داخل خودکار تقریبا اندازه جک ۳.۵ میلیمتری می باشد.با کمی فشار و تنظیم می توان از آن برای جدا کردن جک ۳.۵ میلیمتری استفاده کنید.

برای این کار لوله داخلی قلم را بردارید. آن طرف از خودکار که جوهر ندارد را  محکم به پورت گوشی خود فشار دهید.لوله باید  قسمت شکسته را گرفته و بیرون بکشد

اگر بار اول کار نکرد چند گزینه دارید.اولین گزینه این است که لوله خودکار را با یک میخ کمی باز کنید تا متناسب با کانکتور شکسته باشد. می توانید سر لوله را گرم کنید تا نرم شود و به پورت فشار دهید یک لحظه نگه دارید و بعد بکشید.همچنین می توانید کمی چسب حرارتی به سر لوله بزنید و بعد فشار دهید البته از آدامس نیز می توانید استفاده کنید

از لوله های دیگر که سایز مناسب دارند هم می توانید استفاده کنید . ۵ سانتی متر از لوله را ببرید و بعد داخل سوکت قرار دهید و با وسیله محکم ضربه بزنید تا مطمئن شوید قسمت شکسته جای گیری شده است.وقتی که جای گیری انجام شد به راحتی آن را بکشید و از تلفن خارج کنید.

انتهای دیگر جک شکسته را چسب بزنید.

اگر لوله خودکار، کار شما را انجام نمی دهد و یا با آن راحت نیستید و روش دیگری را ترجیح می دهید.پاسخ چسب قوی است.
دقت کنید که هنگام استفاده از سوپر چسب باید بگذارید یک مقدار خشک شود تا چسبندگی آن بیشتر شود .چسبندگی کلید جدا کردن جک شکسته است.

یک حباب کوچک از چسب را روی آن طرف از جک که به هدفون متصل شده است بزنید و صبر کنید تا مقداری چسبنده شود سپس داخل سوکت بلغزانید.پس از فشار دادن داخل پورت ۳۰ ثانیه یا بیشتر صبرکنید و بعد بکشید اگر جک هدفون شکسته وصل شده باشد مشکل حل شده است.

دقت کنید که چسب زیادی استفاده نکنید در غیر اینصورت چسب باقی مانده ممکن است دردسر ایجاد کند. برای حل این مشکل مقداری الکل به نوک لوله ای بزنید و سطح آن را تمیز کنید.

جک هدفون را با یک پونز بیرون بکشید.

اگر رویکرد ساده تری می خواهید، میتوانید یک پونز خمیده استفاده کنید پونز را توسط چکش ضربه بزنید تا شکل L بگیرد و مقداری چسب معمولی بزنید. در حالی که تلفن و یا تبلت خود را در یک دست دارید پونز را بگیرید و آن را به سوکت فشار دهید تا نوک تیز پونز قسمت پلاستیکی کانکتور را لمس کند محکم فشار دهید و بپیچید نوک تیز خم شده باید داخل جک فرو برود.وقتی مطمئن شدید جک شکسته هدفون را بیرون بکشید

خلال دندان و چسب داغ

به دنبال شی دیگری هستید که به اندازه کافی کوچک باشد تا داخل سوکت برود و جک شکسته را بیرون بکشد؟

یک خلال دندان را امتحان کنید مهم نیست پلاستیکی با چوبی هر دو خوب ست.فقط مطمئن شوید آنقدر باریک و بلند هست تا به کانکتور شکسته برسد. سپس کمی چسب حرارتی به آن زده و صبر کنید تا مقداری خنک شود .با احتیاط آن را داخل سوکت قرار دهید تا کثیف کاری نشود.صبرکنید تا چسب خشک شود سپس آن را بردارید اگر همه چیز طبق برنامه پیش رفته باشد احتمالا جک هدفون بیرون خواهد آمد .

گیره کاغذ گرم شده

چسب ندارید؟ گرما جایگزین خوبی است ، زیرا قسمت شکسته کانکتور تقریبا همیشه با حلقه پلاستیکی همراه است.برای حل این مشکل یک گیره کاغذ بردارید و آن را باز کنید و آن را ۹۰ درجه خم کنید.ان را با انبر دست بگیرید و انتهای خم شده را گرم کنید. در حالی که گوشیتان را بدست دارید گیره کاغذ گرم شده را با احتیاط داخل سوکت قرار دهید تا در وسط فیش قرار گیرد/محکم فشار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا پلاستیک خنک شود اگر همه چیز خوب پیش برود قطعه شکسته بیرون می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *