دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید اسپیکر با قیمت ارزان

قبل از خرید می‌توانید لیست محصولات ما رو نگاه کنید تا چند نوع اسپیکر با کیفیت پیدا کنید. همیشه قبل از خرید بهترین کار تحقیق درباره محصولات است و محصولات را با هم مقایسه کنید. بعد از اینکه محصول را انتخاب کردیم و خریدیم باز هم جای فکر وجود دارد تا بهترین مکان ممکن را برای آن‌ها انتخاب کنیم. ما تمام مراحل را در این مقاله بررسی خواهیم نمود.

۱- بودجه خود را قبل از خرید مشخص کنید.

اول از همه در نظر بگیرید که اسپیکر را برای چه محیطی می‌خواهید بخرید. محیط خانه ،ماشین و… .باید بین بهترین و چیزی که می‌توانید بخرید تمایز قائل شوید. با توجه به همه این‌ها اولین و مهمترین مرحله خرید، تعیین بودجه برای خرید است.
در این مراحل چندین نکته بدیهی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد تا بهترین انتخاب را داشت. برای مثال انتخاب‌های خود را طبق قیمت محدود کنید.

برای خرید سیستم کامل نباید همه بودجه خود را روی اسپیکرها بگذارید و باید به طور مساوی تقسیم کنید. همچنین در نظر بگیرید که در آینده ارتقاء سیستم خود را در نظر بگیرید.

۲- اتاق و محیط خود را در نظر بگیرید.

وظیفه بعدی این است که محیط خود را اندازه گیری کنید. ممکن است محیط شما به نوع خاصی از اسپیکر نیاز داشته باشد و ممکن است گزینه‌های شما را محدود تر کند.

اکثر بلندگوها به محیطی باز نیاز دارند پس قرار دادن آن‌ها در کنار دیوار بهترین انتخاب است. ولی بعضی از اسپیکرها نباید در کنار دیوار قرار بگیرند و باید در وسط محیط قرار بگیرند. دقت داشته باشید که با امواج صوتی سر کار دارید و همه وسایل روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. اگر فروشنده به شما می‌گوید به ۲ متر فضا نیاز دارید به خوبی به حرف‌های او گوش دهید.

۳- اسپیکر رومیزی یا ایستاده

در مرحله بعد به این فکرکنید کدام اسپیکر برای شما مناسب‌تر است.

اسپیکرهای قدی و ایستاده که با ترکیب ساب ووفر ارتعاشات را به زمین انتقال می‌دهد یا اسپیکرهای رو میزی که اندازه کوچک تری محیط را در بر می‌گیرند. در کل یک قاعده وجود دارد اسپیکرهای بزرگتر صدای حجیم تر و بیشتر. البته این قاعده نسبی است و ممکن است در بعضی از موارد صادق نباشد.
قبل از خرید موسیقی خود را پخش کنید تا ببینید رومیزی کیفیت بهتری دارد یا ایستاده.

۴-دوسیمه و تک سیمه

بسیاری از بلندگوها از ۴ پایانه برای اتصال کابل استفاده می‌کنند که به شما اجازه اتصال دو سیم را می‌دهد. یا مجموعه کابل‌ها صدا به دست شما می‌رسد.

اگ از دو کایل استفاده می‌کنید صداهای بالایی و میانی جدا از هم تفکیک شده به دست شما می‌رسد. اگر علاقه‌ای به این کار ندارید از اسپیکرهای تک سیم استفاده کنید.

۵-زیبایی شناسی

در مرحله‌ها زیبایی هم از مرحله‌های مهم در خرید اسپیکر به حساب می‌آید. سعی کنید آنچه با سلیقه شما در ارتباط است را انتخاب کنید. کیفیت مهم ترین

دغدغه شما نباشد و به زیبایی هم اهمیت دهید.

 

۶-از سرمایه خود محافظت کنید.

قبل از خرید به جز زیبایی به این دقت کنید که توییترها و بلندگوها کاملا سالم باشند و خط وخشی روی آن‌ها نباشد همچنین بعد از خرید مرافب باشید تا گربه‌ها و حیوانات خانگی و بچه‌ها به آن‌ها صدمه وارد نکنند. خوشبختانه اسپیکرها توری‌های توییتری دارند و محافظت می‌کند.

۷-آهنگ‌هایی را که می‌شناسید رابرای تست گوش دهید.

برای فهمیدن کیفیت اسپیکر باید موزیکی را انتخاب کنید که قبلا شنیده باشید و بدانید که چه کیفیت را دارا است و پستی بلندی‌های فرکانس‌های موزیک را بشناسید.

۸-دو گوش اضافی بردارید.

برای تست اسپیکر یک نفر اضافی با خود بیاورد تا کیفیت رو از نگاه آن هم بدانید.
به نظرات دوست خود هم به خوبی گوش دهید و به گوش‌های خود و ایشان کمک کنید.

1 نظر در “راهنمای خرید اسپیکر با قیمت ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *