دسته‌بندی نشده

چرا کابل های شارژ آیفون به راحتی فرسوده می شوند؟

مانند همه گوشی‌ها، آیفون‌ها در دنیای کابل‌هایی که به راحتی خراب می‌شوند، تفاوتی ندارند. کابل‌های شارژ ابزاری‌اند که برای ادامه عملکرد تلفن همراه بسیار مهم هستند.

وقتی کار آن‌ها متوقف می‌شود، چه به صورت اضافه کار و چه به طور کلی، نمی‌توانید موارد زیر را از خود بپرسید:

 چرا کابل‌های آیفون کار نمی‌کنند؟

شارژرهای سنگین عمدتا به دلیل قدیمی بودن پس از چندین بار استفاده در طول زمان، کار خود را متوقف می‌کنند. حتی گاهی اوقات به دلیل فشار روی لایه خارجی به آن نیز آسیب می‌رساند و باعث می‌شود که سیم‌ها در معرض دید قرار گیرند و به راحتی مورد آسیب قرار بگیرند. شارژرهای آیفون برای کاربرد و دسترسی به خود گوشی بسیار مهم هستند. بدون آن، توانایی شارژ مجدد باتری برای تلفن شما دشوار می‌شود و می‌تواند باعث ایجاد نقص در تلفن شما نیز شود. با درک و دانستن اینکه چگونه کابل ها/شارژرهای آیفون می‌توانند شکسته شوند، می‌توان از آن‌ها و کارکردشان محافظت نمود. چه برای یک گوشی جدید یا یک گوشی قدیمی.

 

lightningcabledecay4

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا کابل‌های آیفون به راحتی خراب می‌شوند. در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است. و همچنین چند توصیه در مورد چگونگی برطرف کردن مشکل این کابل‌ها وجود دارد. توصیه‌های کوتاهی هستند، اما پس از مطالعه کردن این مقاله می‌توانید از دلایل خراب شدن کابل آیفون خود آگاه بشوید.

کابل قدیمی و فرسوده است:

شایع ترین دلیلی که باعث می‌شود کابل‌های آیفون از کار بیفتند، در درجه اول به این دلیل است که پس از استفاده روز و روز از عمر آنها می‌گذرد. به همین سادگی است، اما از آنجایی که ما تمایل داریم از کابل گران‌بهایی که از زمان عرضه آیفون ۶ با ما بوده است، استفاده کنیم، فراموش می‌کنیم که یک کابل جدید در اختیار داریم. این می‌تواند منجر به ساییدگی و پارگی خاصی شود حتی باعث اتصال کوتاه کابل بسته به میزان استفاده از آن شود.

توصیه: در این مورد بهترین کار این است که به سادگی یک گوشی جدید بخرید یا اگر چندی پیش آیفون جدیدی خریداری کرده‌اید، مطمئن باشید که باید از کابل جدیدی که تلفن همراه آن استفاده می‌کرد استفاده کنید.

worn out iPhone lightning charging cable

کابل ارزان خریداری شده است:

گاهی اوقات کابل تقلبی ارزان از مدل اصلی آن با کیفیت‌تر می‌باشد. منظور این است که ما در فروشگاه‌های آنلاین می‌گردیم یا حتی به فروشگاه محله خود می‌رویم و مجموعه‌ای زیبا از کابل‌های مختلف را مشاهده می‌کنیم، ناخودآگاه در ذهن ما جرقه می‌زنند. همانطور که در مورد قاب های گوشی می‌بینیم، ما بیشتر از این‌که کیفیت و کارایی کابل را بررسی کنیم به قیمت آن اهمیت می‌دهیم. اگرچه صرفه جویی چند دلاری در یک وسیله جانبی برای گوشی خود خوب است، اما کابل سرمایه گذاری عاقلانه‌ای است. با این اوصاف، اگر کابل ارزان به نظر برسد یا کمتر شبیه نسخه‌های معتبرتر کابل‌های شارژ اپل باشد، متأسفانه دچار مشکل می‌شوید. زیرا این کابل طول عمر بیشتری نسبت به طرح‌های اصلی آن نخواهد داشت.

توصیه:

اگر واقعاً می‌خواهید از خرید کابل شارژ سفید اصلی آیفون صرف نظر کنید، با دقت فکر کنید و همچنین با دقت برای کابل مورد نظر خود هزینه کنید. بهترین راه برای دیدن این کابل‌ها از طریق فروشگاه های آنلاین و مشاهده انواع نظرات کاربران در مورد آن‌ها است.

 

 

AmazonBasics Nylon Braided Lightning Cable

کابل ممکن است در معرض مایعات قرار گرفته باشد:

به قول معروف آب و برق به خوبی با هم ترکیب نمی‌شوند. زمانی که کابل خیس شود یا در محیط مرطوب قرار بگیرد احتمال دارد که در عملکرد خود دچار ایراد شود. علاوه بر این، این امر می‌تواند به تلفن همراه شما نیز آسیب برساند.

توصیه: اگر اتفاقی از این قبیل بیفتد، بهترین کار این است که در اسرع وقت کابل را تعویض کنید تا باعث آسیب دیدن تلفن همراه شما نشود. برای عوض کردن کابل کافی است به فروشگاه‌های آنلاین یا فروشگاه‌های اپل در محله‌ی خود سر بزنید.

ممکن است مشکل از کابل نباشد، از تلفن همراه باشد:

اگر مطمئن هستید که کابل کاملاً کار می‌کند و هیچ گونه ساییدگی و پارگی در آن وجود ندارد، ممکن است ایراد از کابل نباشد که کار نکرده است. بلکه از خود تلفن همراه است. گاهی اوقات به دلیل شارژ بیش از حد و استفاده بیش از حد و نادرست از تلفن همراه، عمر باتری آن کاهش می‌یابد و این امر می‌تواند منجر به عوارض متعددی مانند خالی شدن باتری، داغ شدن بیش از حد و یا عدم شارژ خود گوشی شود و این نشانه خوبی نیست.

اگرچه ما در این زمینه متخصص نیستیم، اما بهترین چیزی که می‌توانیم توصیه کنیم این است که به فروشگاه اپل محله‌ی خود بروید و یا آنها تماس بگیرید تا ببینید مشکل در این مورد چیست. توصیه نمی‌کنم تلفن خود را باز کنید تا خودتان باتری را عوض کنید.

چرا کابل/شارژرهای آیفون به راحتی خراب می‌شوند؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا کابل‌های اپل به راحتی خراب می‌شوند:

فشار بر روی کابل‌ها: درست مانند این که وقتی کابل‌ها در طول زمان استفاده می‌شوند، خراب می‌شوند. فشار بر روی کابل می‌تواند به راحتی باعث شکستگی آن شود. دلیل این امر انعطاف پذیری و “ارزان” بودن مواد اولیه در تولید خود شارژر است. و وقتی با فشار استفاده شود، می‌تواند پوشش بیرونی کابل را بشکند. و در نتیجه سیم‌های آن در معرض دید قرار گیرد.

توصیه: گاهی اوقات ایده خوبی است که کابل را بپیچید و آن را در محلی امن قرار دهید که فشار ایجاد نشود.

جعبه شارژ برای مدت طولانی روشن می‌ماند: اگر مشکل کلگی است، احتمالاً به این دلیل است که مدت زیادی در پریز باقی مانده است. این می‌تواند باعث شارژ بیش از حد شارژر شود همچنین به دلیل قرار گرفتن در پریز باعث خرابی آن شود. این می‌تواند روی کابل نیز تأثیر بگذارد و گاهی اوقات تلفن را بیش از حد گرم می‌کند.

توصیه: سعی کنید تا حد امکان کلگی را از پریز بکشید تا سرد شود و درست قبل از اینکه تلفن خود را شارژ کنید، کلگی را به برق وصل کنید تا عملکرد مورد نظر خود را حفظ کند. دیگر دلایل از بین رفتن کابل‌های آیفون را می‌دانید، با رعایت نکات گفته شده می‌توانید از خراب شدن یا آسیب رساندن کابل به تلفن همراه خود جلوگیری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *