دسته‌بندی نشده

ios نسل ۱۵

ios نسل 15

اپل مانند همیشه نرم افزار خود را برای استفاده بیشتر از آیفون بهینه سازی کرده است.

قبل از اینکه به ویژگی‌های جدید نرم‌افزار بپردازم، می‌گویم که همه چیزهایی که ذکر می‌کنم در آیفون‌های قدیمی‌تر در دسترس نیستند، زیرا محدودیتی در مورد توانایی پردازنده‌ها و غیره وجود دارد.

سافاری

بنابراین اولین چیزی که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که سافاری در آیفون با ios 15 کمی تغییر طراحی کرده است. نوار جستجو / نوار آدرس از بالا به پایین صفحه منتقل شده است.

این به نظر من عالی است زیرا در قسمت پایین قابل دسترسی‌تر است، به خصوص از آنجایی که این روزها تلفن بسیار کوتاه‌تر است، در عمل من هنوز از آن استفاده نکرده‌ام. زیرا نوار جستجو از اولین باری که آیفون معرفی شد، همیشه در بالا بوده است. مطمئنم که حافظه عضلانی من در عرض چند هفته با اکراه تغییر خواهد کرد.

تغییر بصری بزرگ بعدی در سافاری نحوه ظاهر تب‌ها است. اکنون وقتی برگه‌های خود را باز می‌کنید، می‌توانید ۶ مورد از آنها را در نمای شبکه‌ای به جای نمای پشته قدیمی ببینید. باز هم این یک تغییر خوب است زیرا در تئوری باید بتوانید همه آن‌ها را کمی واضح‌تر ببینید. برخی دیگر از پاکسازی‌های اطراف برگه‌ها این است که اکنون می‌توانید گروه‌های برگه داشته باشید. اگر به تعطیلات نگاه می‌کنید و فقط یک گروه کامل برای هر برگه با تعطیلات در آن می‌خواهید یا بگویید که یک گروه برای چیزهایی که به دنبال آن هستید دارید این می‌تواند، مفید باشد. کار و آن‌هایی که در خانه به آن‌ها نگاه می کنید. این یک تغییر عمده نیست، اما خوب است که شما قادر به انجام آن هستید.

حالت‌های فوکوس

یکی از تغییرات بعدی حالت‌های فوکوس نام دارد که من دوست دارم به عنوان حالت “مزاحم نشوید” در استروئیدها فکر کنم. اساساً می‌توانید حالت فوکوس کاری داشته باشید. این امر اعلان‌های برنامه‌هایی را که در حین کار به آن‌ها نیاز ندارید، اینستاگرام، فیسبوک و غیره را متوقف می‌کند. همچنین ارتباطات افرادی را که نیازی به شنیدن آن‌ها در حین کار ندارید، محدود می‌کند. این را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که در روزهای خاصی در یک زمان خاص به طور خودکار روشن شود، برای کسانی که از خانه کار می‌کنند مفید است، یا از طریق مکان تنظیم شود تا زمانی که به محل کار می‌رسید روشن شود و زمانی که خارج می‌شوید خاموش شود.

سپس می‌توانید با داشتن یک حالت شخصی، این مورد را بیشتر سفارشی کنید. بنابراین می‌توانید با خاموش کردن اعلان‌های کاری خود و خاموش کردن تماس‌های همکاران کاری از محل کار جدا شوید.

متن زنده

ویژگی بعدی ios 15 چیزی است که من خیلی نگران آن نبودم زیرا در گذشته این نوع فناوری به خوبی کار نمی‌کرد. اما متن زنده در آیفون در آزمایش من بسیار عالی بوده است. من از آن در رسیدها برای دریافت شماره‌های ردیابی، روی کارت‌های ویزیت برای دریافت سریع شماره یا آدرس ایمیل و حتی روی دست خط خودم استفاده کرده‌ام.

من فکر می‌کنم بهترین بخش متن زنده این است که می‌توان آن را اساساً در هر جایی با فشار دادن و نگه داشتن جایی که تایپ می کنید استفاده کرد. این بدان معناست که نیازی نیست با یک برنامه اضافی دست و پنجه نرم کنید یا منتظر بمانید تا توسعه دهندگان آن را در برنامه‌های خود پیاده سازی کنند.

بنابراین این جمع بندی بهترین ویژگی‌های جدید ios 15 تغییرات کوچک زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها را می‌توانید در وب سایت اپل بیابید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *