دسته‌بندی نشده

۵ نکته آسان برای افزایش عمر هدفون

5 نکته آسان برای افزایش عمر هدفون

با ترفند هایی که در زیر گفته می شود از هدفونتان بیشتر استفاده کنید و صدای آن را بهبود بخشیده و عمر هدفون خود را افزایش دهید.

شاید شما هم به تازگی یک هدفون خریده اید و دوست دارید ظاهر و صدای آن همیشه نو نگه دارید .یا شاید صاحب یک هدفون هستید و میخواهید بیس و تریبل هدفونتان را قوی نگه دارید.شاید شما هم یک هدفون عالی دارید و اقدامات لازم برای نگهداری هدفون را انجام نمی دهید.در هرصورت به جای درستی آمده ایداین نکات اولیه به شما کمک می کندتا بهترین استفاده را از هدفون خود ببرید.

۱-مراقب کابل خود باشید.

شاید مهمترین قانون نگهداری هدفون نگهداری از کابل آن باشد.کابل را پیچیده نپه داری کنید.حلقه کردن کابل هدفون به طوری که سیم پیچ طبیعی خود را حفظ کند(سپس با یک بند آن را نگهدارید)به جلوگیری از آسیب سیم داخلی کمک می کند.کشیدن کابل باعث قطعی سیم ها می شود حتی اگر روکش سالم بماند. سعی کنید کابل در کشیدگی قرار ندهید.

اگر روکش شما آسیب دیده است از روکش های حرارتی برای ترمیم آن استفاده کنید تا زخم سیم بیشتر نشود. اگر هدفون شما کابل جدا شدنی دارد یک مزیت محسوب می شود.کابل را جدا کنید و آن را حلقه کنید و با یک سیم نگه دارید اما دقت کنید خیلی محکم نپیچید و سیم ها شلی خود را حفظ کنند. مراقب کانکتور ها هم باشید

در نهایت اکثر کابل ها ضعیف می شوند..از این رو هدفون هایی که کابل قابل تعویض دارند فرصتی برای عمر بیشتر هدفون هستند.دقت کنید لازم نیست کابل را هر دفعه از هدفون جدا کنید و جدا نکردن آن عمر کانکتور ها را بیشتر می کند.

۲-آنها را تمیز نگه دارید

اگر هدفون دارید صرف نظر از مدل آن ، جرم گوش ها نباید مشکلی ایجاد کند.اگر در هنگام ورزش از آن استفاده می کنید و عرق میکنید بهتر است بالشتک ها را بشویید.دقت داشته باشید که رتبه IP آن را بدانید خوب است که IP5 باشد و یا نزدیکه به IP7 باشد.این اطلاعات را در سایت سازنده می توانید پیدا کنید.بعضی از هدفون ها دارای بالشتک های قابل تعویض هستند که میتوانید به عنوان لوازم جانبی از شرکت سازنده تهیه کنید برای مثال بیشتر مدل های شرکت Sennheiser این شکلی هستند.

هندزفری ها پیچیده تر هستند مخصوصا اگر داخل گوش قرار بگیرند.تجمع جرم گوش(با اینکه نا خوشآیند است ) باید تمیز شود.جرم گوش می تواند جلوی کانال صدا را بگیرد و کیفیت استریو را از بین ببرد.متاسفانه تعداد بسیار کمی از شرکت ها وسایل پاک کردن آن را همراه با هندزفری ارسال می کنند. ولی باقیمت پایین قابل خریداری است

این ابزار وسایلی هستند که جرم گوش را از داخل گوشی های سیلیکونی و نازل های درایور جدا میکند .

۳-از برنامه ها برای صدای بهتر استفاده کنید.

تغییر سریع و اساسی صدا با یک برنامه به آسانی قابل کنترل است به عنوان مثال این یک راه عالی برای کاهش صدای بیس تقویت شده و یا افزایش بیس استفاده نمود.

تعداد زیادی برنامه EQ وجود دارد که باند های خروجی صدا را تنظیم می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *