دسته‌بندی نشده

۱۵ نکته که درباره اندروید ۱۲ باید بدانید.

وقتی به اندروید ۱۲ فکر می‌کنید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند چیست؟ برای بسیاری از افراد احتمالا استایل حرفه‌ای است که گوگل برای آندروید‌های جدید استفاده می‌کند ولی اندروید ۱۲ فراتر این‌ها است. گوگل حریم خصوصی را بهبود بخشیده و ویژگی‌های جدید اضافه کرده است.

وقتی گوشی فعلی شما رو به اندروید ۱۲ به روز رسانی می‌کنید و یا گوشی می‌خرید که اندروید ۱۲ را پشتیبانی می‌کند این‌ها نکاتی است که باید بدانید.

گوشیتان را همرنگ فصل‌ها کنید.

رنگ‌های ساعت صفحه اصلی اندروید 12 بتا 5

اگرچه این تنها چیزی نیست که در اندروید ۱۲ جدید است اما بدون شک از ویژگی‌های اصلی آن به حساب می‌آید. گوگل پیکسل بهترین موتور تم را دارا می‌باشد و بقیه گوشی‌ها هم به نظر می‌رسد تجربه‌ای مشابه داشته باشند برای شروع تنها کاری که باید بکنید تغییر بک گراند است.

برای این کار کافیست در فضای خالی صفحه گوشی انگشت خود را نگه دارید تا گزینه wallpaper & style ظاهر شود و آن را انتخاب کنید. نرم افزار گوگل به طور خودکار ۴ تم مختلف را برای شما انتخاب می‌کند اگر یکی از آن‌ها را دوست ندارید می‌توانید از بخش رنگ‌ها، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رنگ‌ها با توجه به اینکه حالت روشن یا تاریک را برای تم خود انتخاب کردید متفاوت است. بنابراین به تنظیمات بروید تا ترکیب رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. حتی می‌توانید که تم انتخابی که استفاده می‌کنید در نرم افزارهایتان هم باشد. البته این گزینه برای نرم افزارهای آپدیت نشده هنوز فعال نیست.

ویجت‌های جدید

ابزارک مکالمه ساعت اندروید 12

مدتی است که ویجت‌ها رقیب جدیدی به خود دیده‌اند. اپل در طراحی جدید خود از استفاده از ویجت‌ها در صفحه اصلی خود رو نمایی کرده ولی گوگل می‌خواهد نشان دهد که چه کسی اولین بار این ایده را داده است.

با اندروید ۱۲، بیشتر ویجت‌ها اصلی تغییر اساسی داشته‌اند و به آن‌ها اضافه شده است. ویجت ساعت با داشتن ۴ تم مختلف مهمترین تغییر را داشته است.

ویجت مکالمات به شما کمک می‌کند که به مکالمه مورد علاقه خود دسترسی ساده‌ای داشته باشید مهم نیست مکالمه مورد علاقه شما در چه نرم افزاری است. به راحتی می‌توانید آن را بر روی صفحه گوشی خود داشته باشید و با یک کلیک به آن دسترسی داشته باشید.

جستجو ساده‌تر شده است

Android 12 Device Search Google Lens

در پایین صفحه اصلی ممکن است کنار جستجوی صوتی ببینید. این نماد گوگل لنز است که به جستجوها اضافه شده است. به وسیله آن می‌توانید جستجو بصری انجام دهید. کافیست از هر چیزی که می‌خواهید سرچ کنید عکس بگیرید. برای مثال در حال قدم زدن گلی زیبا دیده باشید و بخواهید بدانید چه گلی است کافیست از آن عکس بگیرید و یا QR کد رستوران را سرچ کنید.

با جستجو در کادر جستجو همه چیز را می‌توان پیدا کرد. منو را به سمت بالا بکشید و در کادر جستجو یک کلمه تایپ کنید و همه چیز از برنامه گرفته تا مکالمات و ایمیل‌ها به شما نمایش می‌دهد. حتی فایل‌های دانلود شده شما را نیز نمایش می‌دهد. این روش جدید سازماندهی اطلاعات است که به راحتی با چیزی که می‌خواهید دسترسی دارید.

برای آسان‌تر کردن کار می‌توانید کیبرد را به منو برنامه‌ها پین کنید. شاید برای ابتدا یک مقدار آزار دهنده باشد ولی با جستجو جدید همه چیز آسان‌تر پیدا می‌شود.

کلیدهای سریع را اولویت بندی کنید

در اندروید جدید گوگل تعداد دکمه‌هایی که در اعلان خود می‌بینید را کاهش داده است. به جای ۵ آیکون کوچک، ۴ دکمه مستطیلی گرد بزرگتر خواهید دید. وقتی اعلان را پایین می‌کشید در مجموع ۸ دکمه خواهید دید. در نتیجه باید دکمه‌های خود را اولویت بندی کنید.

مانند قبل برای سفارشی کردن دکمه‌ها اعلان را پایین بکشید و روی دکمه مداد زیر آخرین ردیف کلیک کنید. به دکمه‌های جدیدی که گوگل طراحی کرده است هم توجه کنید.

آیا اکنون می‌توانید مرا ببینید (یا بشنوید)؟

در مجموع کلیدهای جدید گوگل، دکمه‌هایی وجود دارد که می‌تواند دسترسی به دوربین و میکروفن را برای همه برنامه‌های گوشی لغو کنند. این دکمه‌ها می‌توانند راهی موقت برای جلوگیری از استفاده از دوربین یا میکروفن دستگاه شما باشد و یک مزیت برای کلاس‌های آنلاین و جلسات آنلاین باشد.

برای پیدا کردن این دکمه کافیست اعلان را به پایین بکشید و روی ویرایش که شبیه مداد است کلیک کنید سپس دکمه دسترسی دوربین و دسترسی میکروفن را اضافه کنید. اکنون هر زمانی که خواستید می‌توانید دسترسی به میکروفن و دوربین را مسدود کنید.

با پنل جدید اینترنت آشنا شوید

گوگل پنل wifi و داده‌های همراه را در یک پنل جدید که به پنل اینترنت شناخته می‌شود ترکیب کرده است. با کلیک بر روی دکمه داخل اعلان‌ها یک پنل نیم صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که قابلیت دسترسی به Wifi و یا داده همراه را برای شما فراهم می‌کند.

پنل اینترنت اندروید 12

تکامل کنترل دستگاه‌های هوشمند

گوگل قبلا در اندروید ۱۱ یک کنترل پنل دستگاه‌های هوشمند اضافه کرده بود. این ویژگی مورد علاقه بسیاری بود چون کنترل خانه هوشمند را ساده‌تر کرده بود. این سیستم تکامل یافته است.

اشتراک گذاری با یکی از نزدیکان

گوگل چندین سال است که قابلیت اشتراک گذاری محلی را آزمایش کرده است. پیش از این اشتراک گذاری فقط افرادی که در لیست مخاطبین شما باشند و در نزدیکی شما باشند ممکن بود اکنون در اندروید ۱۲ با انتخاب گزینه اشتراک گذاری در نزدیکی یک کادر نیم صفحه‌ای برای شما باز می‌شود و شما می‌توانید برای افراد نزدیک اشتراک گذاری را فعال کنید.

یک ضربه سریع به پشت گوشی

با پیکسل ۵ شاهد تغییر گوگل و استفاده از میانبرها برای دستیار همراه بودیم برای مثال می‌توان با استفاده از دکمه پاور برای باز شدن دستیار همراه میانبر تعیین کرد. اکنون میانبر جدیدی اضافه شده است و آن هم ضربه زدن به پشت گوشی است. این میانبر را برای هر چیزی می‌توان استفاده کرد از گرفتن اسکرین شات گرفته تا بازکردن اپلیکشن مورد نظر.

چرخش صفحه گوشی با هوش مصنوعی

برای شما هم اتفاق افتاده است که در رخت خواب هستید و صفحه گوشی شما هم جهت باش ما نباشد. در این مواقع حالت چرخش را غیر فعال می‌کردید اما اکنون گوگل راه‌های جدیدی برای شما پیدا کرده است. هوش مصنوعی جهت چهره شما را تشخیص می‌دهد و صفحه را متناسب با جهت چهره شما تغییر می‌دهد.

حریم خصوصی خود را کنترل کنید

با اندروید ۱۲ گوگل، داشبورد حریم خصوصی را معرفی کرده است. داشبورد حریم خصوصی شامل تمام درخواست مجوزهای برنامه‌های داخل گوشی است. به خصوص برای سه دسته موقعیت مکانی دوربین و میکروفن آمار دقیقی را می‌دهد.

اسکرین شات طولانی

اسکرین شات اسکرول اندروید 12

اسکرین شات طولانی زمان زیادی است که به تلفن‌های اندرویدی اضافه شده است اما گوگل بالاخر بعد از مدت ها به طور رسمی آن را به اندروید ۱۲ اضافه کرده است.

هنگامی که اسکرین شات می‌گیرید که معمولا با فشار دادن همزمان دکمه پاور و صدا است یک دکمه capture more نمایش داده می‌شود که با کلیک بر روی آن می‌توانید بخش‌های بیشتری را به اسکرین شات خود اضافه کنید.

روشی بهتر برای استفاده همزمان از چند اپلیکیشن

در اندروید ۹ گوگل نوع جدیدی از صفحه نمایش چند وظیفه‌ای را معرفی کرد که قابلیت باز کردن دو نرم افزار به طور همزمان بود. گوگل تلاش‌های خود را برای تبدیل صفحه به یک صفحه که بین نرم افزارها سریع جا به جا شد، کرده است

باتری

آمار استفاده از باتری اندروید 12

مدتی است که آمار دقیق استفاده از باتری در اندروید بهینه شده است. در آندروید ۱۲ نیز نمایش آمار باتری بهینه‌تر شده است. اندروید ۱۲ همچنین با بر طرف کردن مشکلات باعث می‌شود طول شارژ باتری شما بیشتر شود. یک نمودار نیز برای نمایش باتری طراحی شده که کار خواندن آمار را آسان‌تر می‌کند.

همچنین میزان استفاده از باتری هر برنامه را برای شما نمایش می دهد و می توانید یک آمار دقیق از تخلیه باتریتان به دست آورید. آندروید ۱۲ اطلاعات باتری باقی مانده و زمانی که می توانید از آن استفاده کنید را به شما نمایش می دهد.شما می توانید استفاده از باطری را برای بعضی از برنامه ها محدود کنید.

برنامه مورد علاقه خود را سریع‌تر دریافت کنید.

Android 12 Play As You دانلود Play Store Screenshot

در حین استفاده از فروشگاه گوگل پلی ممکن است با علامت رعد و برق رو به رو شوید این ویژگی جدیدی است که به شما کمک می‌کند اول نسخه کوچک‌تری از نرم افزار را دریافت کنید و سپس در حین بازی بقیه دیتا را برای شما دانلود می‌کند.

اندروید ۱۲ برای نجات

اندروید 12

اندروید ۱۲ یک روش جدید و فوق‌العاده برای تعامل روزانه با گوشی است. همه چیز در اندروید ۱۲ سریع‌تر از قبل شده است. ویژگی‌های جدید زیادی به آن اضافه شده است که بخشی از آن‌ها را به شما گفتیم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

این مقاله ترجمه شده از اندروید سنترال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *